Zranění nebo chybí: Ratajský, Machala, Hájek.

Rozhodčí: Radim Palčík z Kněžpole

ŽK:Zbořil S., Bachan,Soukeník

Diváci:140

GÓLOVÁ PŘESTŘELKA V  SUŠICÍCH.

V dalším kole jela Lhota do Sušic, které mají ve svém kádru dosavadního nejlepšího střelce okresního přeboru Švejčaru, který v devíti kolech vstřelil deset gólů. A že to rozhodně nebude jednoduchý zápas se začali hosté přesvědčovat od prvních minut. Úvod utkání ovládli zcela domácí hráči. Po patnácti minutách Lhota zaslouženě prohrávala 2:0. Domácí větší bojovností a důrazem šli jednoznačně za vítězstvím.

V 10.minutě hrající trenér domácích Kaštánek, po nedůrazu obrany Lhoty, z pěti metrů získal vedení pro Sušice 1:0. O pět minut později znovu po špatném odkopu hostující obrany zvýšili domácí křížnou střelou přes celou šestnáctku na 2:0. V této chvíli by si na Lhotu určitě nevsadil ani bývalý majitel sázkové kanceláře Fortuna pan Horáček pověstnou korunu.

V první půlhodině hráli domácí velmi dobrý fotbal. Aktivně útočili, bojovali, žádný míč nebyl pro ně ztracený a v osobních soubojích byli rychlejší. Zvrat v utkání nastal po půlhodině hry, Jožka Štergenich z dvaceti metrů vystřelil, a byla to spíš střela na rozhýbání brankáře, která k překvapení všech skončila v síti - 2:1.

Od této chvíle se hosté probrali a začali hrát to, na co jsou jejich fanoušci zvyklí. Deset minut před koncem poločasu poslal Tomáš Matuštík českou uličku na Bachana, který míč poslal podél brankáře a vyrovnal. Do konce poločasu to ještě nebylo od hostů všechno. Ve 40. minutě znovu po akci důrazného Ondry Bachana, zahrál domácí obránce rukou, a z následné penalty se Zalubil nemílil - 2:3.

Do druhého poločasu vystřídali domácí gólmana, a opět začali lépe. Hostující obrana zcela zbytečně faulovala na hranici velkého vápna. Po trestném kopu a krásně zahraném signálu, srovnává výstavní střelou domácí kanonýr Švejčara na 3:3. Začátek druhého poločasu hráli domácí aktivně a snažili se dát vedoucí branku. V těchto chvílích podržel Lhotu brankář Soukeník, který zlikvidoval několik nebezpečných šancí domácího mužstva. Po hodině hry a ruce domácího obránce, zahrával Jirka Dominik zkrácený rohový kop, jeho centr na malé vápno nedokázali obránci Sušic včas odkopnout, k míči se probil ve skrumáži důrazný Tomáš Matuštík a znovu poslal Lhotu do vedení 3:4. Od této chvíle domácí zcela otevřeli hru. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, hosté hrozili z nebezpečných brejků. Deset minut před koncem měl vítěznou pojistku na svých kopačkách Filip Zbořil, který obešel obránce i brankáře Sušic, ale jeho střela mířila do dalšího obránce domácích, kterého doslova trefil na brankové čáře.
V poslední minutě zápasu prodloužil hlavičkou, opět v druhém poločase aktivní Filip Zbořil na Zalubila, který křížnou střelou z hranice velkého vápna přes celou bránu nedal domácímu gólmanovi šanci, Lhota vedla 3:5. Byla to desátá trefa Martina Zalubila v tomto ročníku okresniho přeboru. Domácí Sušice už na pátý gól Lhoty nestačili reagovat.

V Sušicích jsme viděli atraktivní útočný zápas, s kořením fotbalu a chybami obran na obou stranách. Domácí se ke svým nebezpečným akcím dostávali hlavně po své pravé straně útoku. Nezaujatému divákovi se musel dnešní zápas líbit.

Názory trenérů na utkání.

Josef Dominik SK Ostr.Lhota:
Začali jsme bojácně, domácí šli do zápasu s větším nasazením a začátek zápasu zcela ovládli. Potom nám pomohl brankář Sušic, po jeho hrubé chybě jsme dali kontaktní gól. Do poločasu jsme měli další brankové příležitosti, ale také jsme měli štěstí při závarech před naší brankou. Druhý poločas jsme začali zase špatně, vyrovnávací branka domácích nás ale nepoložila. V klíčových momemtech utkání za stavu 3:3 nás podržel gólman Soukeník. Utkání rozhodl velice důležitý gól Tomáše Matuštíka ze standartní situace. Hráči, kteří dneska nastoupili, se vypjali k velmi dobrému výkonu. Pochvalu zaslouží za nadstandartní výkon Gabriel, Hubík a dobře hrál i Filip Zbořil, k jeho výbornému výkonu chyběl ale gól.

Antonín Kaštánek TJ Sušice:
Začali jsme jak z partesu, Lhota byla z úvodu utkání špatná, sami jsme je nakopli do utkání. Jasně vyhraný zápas jsme si zkomplikovali dvěma hrubkami brankáře, a pak jsme to psychicky nezvládli. Lhota hrála velmi dobře kolektivně a nepoložila se ani za nepříznivého stavu 0:2. Tak jak dnes hrajeme pořád, první půlka výborná, potom doslova darujeme soupeři góly a už se z toho nedokážem vzchopit.

Příští zápas na domácím stadiónu v neděli 23.10. Přijedou OSVĚTIMANY - začátek 14.30 !!!