Střídání: 45. Machala za Hubíka, 62. Goliáš za Soukeníka, 65. Bajgart za Zbořila S.

Žluté karty:Gabriel, Matuštík M, Zalubil.

Rozhodčí: Rudolf Novák z Bystřice pod Lopeníkem.

Diváci:78 platících.

V dalším, předposledním zápase venku, jela Lhota do Nivnice, kterou doma na podzim doslova rozstřílelo 8:0.

Tropické počasí spíše lákalo na návštěvu zdejšího koupaliště Savari než na rozpálené fotbalové hřiště, ale skalní příznivci obou mužstev si cestu na hřiště našli. Nivnice, která je na 6. místě tabulky a má hodně daleko jak k postupu, tak k záchraně, chtěla dokázat, že fotbal hrát umí a podzimní výpadek ve Lhotě byl ojedinělý. Hosté, kteří mají postup jistý, chtěli dokázat, že nevypustí žádný zápas v žádném počasí.

Na výborně připravené travnaté ploše první udeřili domácí, když po centru a následné střele z malého vápna nedokázali Soukeníka překonat.
Lhota se ujala vedení v 9. minutě. Martin Matuštík z kraje velkého vápna viděl Filipa Zbořila, který potom zcela sám asi z osmi metrů překonal domácího brankáře - 0:1.
Po rohovém kopu domácích a nedůrazu lhotské obrany Nivnice vyrovnala v 18. minutě na 1:1.
Ve 23. minutě dostal Martin Zalubil krásnou přihrávku, šel sám na brankáře, který se snažil vyběhnout, ale lobem asi z 30 metrů mu Zalubil nedal šanci. Lhota vedla 1:2. Další gól přidal Zalubil o tři minuty později po rohovém kopu. Domácí tak dlouho váhali s odehráním míče až skončil v jejich síti 1:3. Čtvrtou branku Lhoty a svoji třetí přidal Zalubil po nahrávce Filipa Zbořila, kdy šel sám na domácího brankáře a bez problémů proměnil na 1:4.

První poločas byl překvapivě na tropické počasí velmi běhavý a aktivní hlavně od hráčů Lhoty, na kterých byla vidět lepší fyzická kondice než u mužstva domácích. Příznivci hostů museli být s prvním poločasem spokojeni, a to jak s hrou mužstva, tak i s výsledkem.

Druhá půlka začala náporem Nivnice. V první pětiminutovce se dvakrát předvedl Soukeník, když jak trestný kop tak další nebezpečnou střelu bezpečně kryl. Druhý poločas se většinou odehrával mezi šestnáctkami obou mužstev. Lhota se zbytečně utápěla v kudrlinkách hlavně u branky Nivnice a domácí útoky končily na hranici velkého vápna hostů. V 82. minutě zlikvidoval náhradní lhotský brankář Michal Goliáš nebezpečnou akci domácích. A z následného kontru si vyšel nebo spíš vyběhl na výlet stoper hostů Gabriel, který obešel všechno co mu stálo v cestě, ale na gólové zakončení mu nezbyly síly.
V poslední minutě zápasu domácí upravili na 2:4 umístěnou střelou přesně k tyči z hranice asi šestnácti metrů.

Svým průběhem a nasazením zaostal druhý poločas svou kvalitou za výkonem z prvních 45. minut. Po celý zápas byla u hostů vidět lepší fyzická připravenost mužstva. Skoro u všeho byli o krok spíš než domácí Nivnice.

Hlasy trenérů:

Trenér domácích, bývalý dlouholetý hráč a opora Spartaku Uh.Brod Stanislav Soukeník:
Co k tomu dodat ? Soupeř byl jednoznačně lepší, přehrál nás v každém směru. V první půlce jsme měli dvě gólové standartky a ty jsme neproměnili. Lhota vyhrála naprosto zaslouženě. Z mužstva Lhoty se mně líbil Dalibor Gabriel a hráč s číslem 10 (M.Zalubil).

Trenér Ostrožské Lhoty Josef Dominik:
První poločas byl velmi dobrý. Hráli jsme jednoduše, balóny šly od nohy kolmo k brance a útočníci využili šance, které měli. Chleba se lámal po neproměněné šanci domácích ze standardní situace, kdy jsme z následného protiútoku dali na 2:1. Ve druhém poločase chyběla gólová finální přihrávka. Zápas jsme si zasloužili vyhrát větším brankovým rozdílem.

A ještě hlas skalních domácích fanoušků, kteří pamatují v Nivnici i lepší fotbalové časy :
„Že jsme prohráli ze Lhotů to nás ani tak nebolí, to jsme čekali, ale že tu vyhrála 3:0 Suchá Loz, kde sa nikdy fotbal nehrál, to nás …“

Text a foto: Stanislav Dufka