2.As.Hudec

ŽK: Strání- Zderčík,Adámek M. Janošík.
Slavkov- Rožnovský, Žajdlík, Sopůšek, Šimek,Štefaník.

Diváci: 170.

V sousedském podjavorinském derby chtěli hosté ze Strání navázat na loňskou sezónu, kdy ze vzájemných zápasů vytěžili čtyři body, a tak konečně prolomit domácí tvrz neporazitelnosti, kde už několik let nevyhráli. Domácí Slavkov v dosavadním průběhu soutěže neztratil na svém hřišti ani bod, vždy naplno bodoval a na Strání si tak jako vždy na domácím hřišti věřil.

Začátek zápasu lépe vyšel mužstvu Strání, hned ve 3. minutě Vintr střílel z úhlu asi z patnácti metrů těsně nad branku domácích. První gól hostů přišel v 15. minutě, když po centru ze standartní situace s přispěním domácí obrany, Janošík dostal hosty do vedení 0:1. O tři minuty později dal o sobě znovu vědět aktivní útočník Strání Janošík, jeho střela jen těsně minula domácí branku.
Slavkov se dočkal vyrovnání ve 20. minutě, střet Adámka s domácím hráčem v pokutovém území posoudil rozhodčí jako penaltový a Tomáš Horák ze značky pokutového kopu nemýlil, vyrovnáno 1:1.
Ve 32. minutě domácí obrana faulovala a z následného trestého kopu ze slibné pozice Janík vysoko přestřelil.
Domácí se dostali ke slovu ke konci prvního poločasu, hostující brankář Adámek míč z trestého kopu vyrazil k domácímu Radimu Konečnému, jeho tvrdá střela z hranice peanalty se otřela z venkovní strany o tyč a skončila za bránou.

První poločas mělo Strání více ze hry, hostující hráči měli míč častěj na svých kopačkách, a u většiny míčů byli blíž než domácí Slavkov.

Na začátku druhého poločasu nebezpečně zahrozili domácí. Ve 47. minutě nejlepší hráč Sopůšek po samostatné akci z dvaceti metrů tvrdě vystřelil, ale jeho tečovanou střelu brankář Strání vytáhl na roh. O dvě minuty později Konečný v šestnáctce hostů volil místo přihrávky střelu, kterou mu obrana Strání zablokovala. Deset minut po přestávce se Radim Konečný uvolnil ve velkém vápně, nahrál Sopůškovi, který ale vysoko přestřelil. Po hodině hry zahrozili hosté, kdy po ideální nahrávce Janošíka vystřelil z hranice penalty Zderčík, ale gólman Janča jeho střelu zlikvidoval.
V 68. minutě zahrávali hosté trestný kop, těsně za hranicí šestnástky si míč si postavil Vintr, který mířil přesně - 1:2.
Hráči Slavkova se snažili nepříznivý vývoj zvrátit, ale jejich pokusy většinou končily na dobře organizované obraně hostů, která je ke gólové šanci nepustila.
Naopak deset minut před koncem zápasu kopal Janík trestný kop, jeho centr našel na malém vápně nikým nekrytého Janošíka, který pohodlně zvyšuje na 1:3. Domácím svitla naděje na zkorigování výsledku v 85. minutě, když Konečný ideálně nahrál Švardalovi, který technickou střelou k tyči z deseti metrů nedal brankáři hostů Adámkovi šanci - 2:3.
Fotbalisté Slavkova ve snaze vyrovnat otevřeli hru a Strání trestalo v poslední minutě. Zderčík upravil na konečných a zasložených 2:4 pro hosty.

Utkání bylo z obou stran hodně tvrdé, o čemž svědčí počet osmi udělených žlutých karet. Mužstvo Strání si výhru hlavně za výkon ve druhém poločase zasloužilo, Straňané více bojovali a měli větší touhu po vítězství.

Jak viděli zápas trenéři svých mužstev.

František Kadlček FC Strání:
Konečně jsme zlomili komplex Slavkova, kdy se nám v tomto derby obyčejně nedaří a naši hráči mají z utkání obavy. Podle mých informací Strání několik let ve Slavkově nevyhrálo. Dneska jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. První poločas to bylo dopředu špatné, nedokázali jsme se proti pozorné domácí obraně prosadit. Druhá půlka vyzněla zcela jednoznačně pro nás, když se nám dařilo i střelecky. Nebýt hodového výpadku doma s mužstvem Bánova (0:6), mohli jsme bojovat o čelo tabulky.

Jan Hudec Sokol Slavkov:
Byl to nejslabší výkon našeho mužstva v dosavadním průběhu soutěže. Bohužel zrovna v derby a na domácím hřišti. Jedním slovem katastrofa. Je pravda, že nám chyběli hlavně v obraně dlohodobě zranění klíčový hráči, a ti, kteří mohli přesvědčit a zabojovat o stálé místo v sestavě, utkání nezvládli. Soupeř byl jednoznačně lepší a zcela zaslouženě zvítězil. Dal do zápasu víc fotbalového srdíčka a dokázal se na utkání lépe koncentrovat. S podporou svých diváků, kteří nám chybí, dovedl zápas k vítězství. Naši mladí hráči se můžou stále učit k přístupu k zápasu a fotbalového umu od dnes našeho nejlepšího hráče a nejstaršího na hřišti Radka Sopůška (ročník 1961).