6.KOLO - LHOTA- KUDLOVICE 0:3 ( 16. září)

Lhota: Soukeník – Radoch, S.Zbořil, Nenál, Machala – J.Štergenich Hubík,

Kudlovice: Tomaštík – Večeřa (67.Pekárek), Chmelař, Keller,Maňásek – Klejn (62.Kraváček), Baštinec, Bohun, Frýbor – Hložný, Janušek.

Rozhodčí: Popelák.

ŽK: Nikdo.

Diváci: 220.

LHOTOU SE PŘEHNALA VICHŘICE SE JMÉNEM ŠTEFAN HLOŽNÝ

Domácí se v zápase nezmohli prakticky na nic. Zaostávali v rychlosti, bojovnosti a co je nejhorší, nestačili na soupeře ani fyzicky. Od začátku utkání existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo – Kudlovice. Nejlepší hráč na hřišti Štefan Hložný vstřelil ospalým domácím fotbalistům všechny branky a rozhodl o tom, že tři body zaslouženě putují do Kudlovic.

Už začátek zápasu dával tušit export bodů ze Lhoty. Kudlovice od úvodního hvizdu měly více ze hry a na jejich hráčích byla vidět větší snaha o dobrý výsledek. Přitom trenér hostů Pavel Frýbor před zápasem pokorně prohlašoval, že pokud jeho mužstvo získá bod bude maximálně spokojený.

Paradoxně první branková příležitost byla k vidění na straně domácích. Zalubil šel po dvaceti minutách hry, ač tísněn, sám na gólmana Kudlovic Tomaštíka, rozhodl se ale nesmyslně přihrát a celá akce byla ztracená. Nepřesná střela Maňáska, zázračný zákrok domácího gólmana Soukeníka po hlavičce Bohuna nebo bomba Štefana Hložného těsně nad. Takto ofenzivně se v první půlce prezentovali ve Lhotě hosté z Kudlovic. „To tam už musí spadnout, to přece není možné,“ ozývalo se z tábora hostujících fanoušků.

A také to tam spadlo. Do konce poločasu chybělo pět minut. Míč šel po ose Frýbor – Klejn – Hložný. Posledně jmenovaný prudkou střelou pod břevno z nějakých dvanácti metrů nedal domácímu brankáři šanci – 0:1.

Domácí odpověděli hlavičkou Hubíka po rohovém kopu. Brankář hostů Tomaštík byl ale na místě.

V začátku druhého dějství byla přece jenom vidět od domácích snaha o zvrácení výsledku. Pěkná fotbalové akce byla k vidění v 53. minutě. Patrik Štergenich si vyměnil míč se Zalubilem, ten ale pálil z úhlu jenom do nohou hostujícího gólmana.

Ze strany domácích fotbalistů jsme od této chvíle kloudnou fotbalovou akci neviděli. Kudlovice vytušily neschopnost Lhoťanů a tvrdě trestaly. V 77. minutě se nechal odstavit Marek Nenál a slovenská posila hostů Štefan Hložný se hlavičkou připomněl podruhé – 0:2.

Pak už to šlo s domácími jenom z kopce. Deset minut před koncem zápasu úřadoval Hložný potřetí. Z rohu velkého vápna mířil přesně do šibenice - 0:3. Nezaujatý divák musel krásnému fotbalovému momentu zatleskat.

Hosté z Kudlovic tak vrátily domácímu mužstvu porážku z jarní části soutěže, kdy Lhota v Kudlovicích vyhrála naprosto stejných poměrem - 3:0.

„Zápas byl jednoznačně v naší režii. Dneska mě domácí zklamali, měl jsem z nich daleko větší strach,“ říká trenér hostů Pavel Frýbor a překvapivě neřadí zápas Kudlovic k těm nejlepším v letošním ročníku. „V Kněžpoli jsme hráli ještě lepší fotbal a nakonec jsme odešli poražení.“

HLAS TRENÉRA DOMÁCÍCH: „Spolupráce výbor – dorost – jednička ve Lhotě neexistuje,“ tvrdí Josef Dominik

Trenér domácích Josef Dominik měl ze zápasu obavy, a ty se naplnily do puntíku.

Co říci k nepodařenému zápasu?
Věděl jsem, že moje mužstvo je v útlumu a moje obavy se potvrdily na sto deset procent.
Po včerejším firemním fotbalovém turnaji v Hluku, kde nastoupilo pět našich hráčů, se zákonitě fyzický fond na našich fotbalistech musel projevit. Dneska to bylo samozřejmě vidět.

Výsledek zápasu je tedy zasloužený?
Co k tomu mám říct? Výsledek je jednoznačně zasloužený!

Nedalo se třeba spíš střídat?
Není do čeho šáhnout. Momentálně nemáme s kým hrát. Spolupráce trojúhelníku výbor - dorost - první mužstvo vůbec neexistuje.

Nemyslíš si, že hráči si mysleli, že se Kudlovice porazí sami?
Kudlovice dneska neměl kdo porazit. Zalubil neměl vůbec žádné síly. A když v mužstvu není tvůrce hry, tak se nedá nic vymyslet a nic hrát. Soupeř byl kvalitní, a byl hlavně na rozdíl od našich hráčů na zápas připravený a to je podstata úspěchu.