Zbývající poutě v r. 2007: 26. srpna a 27. října

Pokud byste rádi navštívili sv. Antonínek (a já vám to od srdce doporučuji), můžete přijet vlastně kdykoliv. Pokud byste ale rádi navštívili mši, přijdeďte prosím nejlépe v neděli 26. srpna 2007 nebo v neděli 27. října 2007.

V srpnu se koná velká Děkovná pouť dožínková, kdy půjde procesí z Blatnice pod Sv. Antonínkem a hlavní mši od 10:15 povede olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Samotné krojované procesí vyjde v 9:15 od farního kostela z Blatnice. Procesí půjde zcela jistě za každého počasí, sám jsem zažil procesí před dvěma lety, kdy v čele kráčel za trvalého lijáku Tomáš Halík společně s blatnickým farářem Zdeňkem Stodůlkou.

A jestli přijdete i v říjnu (nebo jen v říjnu), počítejte s tím, že mše začíná od 16:00, a povede ji farář z Hroznové Lhoty P. Jan Žaluda. Pro doplnění, půjde o Dušičkovou pouť.

Myslím, že mnozí možná také nevíte, že mše na Antonínku jsou během léta také každou neděli od 15:00 hodin. Při jejich konání se střídají různé farnosti i knězi, brzy tady na stránkách najdete "soupis" těchto nedělních mší.

A ještě informace pro ty, kteří třeba mši nevyhledávají. Kaple na sv. Antonínku je otevřená každý den, přes den tady najdete vždy správce, který vám ochotně odpoví na jakékoliv dotazy a samozřejmě vám rád umožní návštěvu samotné kaple. Nyní chodím na Antonínek docela často, takže vidím, že sem jezdí například cyklisté, ale také poutníci.

RB