Ženský tenis má nové mistryně! (11. srpen)

TENISTKY MAJÍ NOVÉ KRÁLOVNY - SESTRY ŠTAJNOCHOVY!

Už to vypadalo, že 3. ročník lhotského LADIES CUPu bude mít stejné vítězky jako v minulých dvou ročnících - dvojici zkušených tenistek Táňu Goliášovou a Evu Juráskovou. Jenže ouha! Nestalo se! V naprosto vyrovnaném finále je porazily sestry Štajnochovy, které se pořádně radovaly z mistrovského titulu.

"Tak to tedy ne, řekly jsme si před finále!" prozradily sestry Štajnochovy, když dostaly otázku, co se mezi nimi odehrávalo před posledním utkání. Už v základní části turnaje totiž vítězkám minulých dvou ročníků podlehly a nechtěly takovou "zkušenost" absolvovat ještě jednou.

Tato sourozenecká dvojice se na kurtech objevuje už pořádně dlouho, jak mě holky prozradily právě v rychlém rozhovoru (který se odehrával na hluckém koupališti, kde jsou na brigádě), chodí na kurty od dětství. K tenisu je určitě přivedl taťka, který kromě tenisové rakety ovládá výborně volejbalový míč.

Holky se také svěřily, že z vítězství měly opravdu radost, přitom připomněly, že poražená Táňa Goliášová byla v minulosti dokonce jejich trenérkou! Jak se která ze Štajnochových holek jmenuje teď nenapíšu, protože - přiznávám - mám v tom léta zmatek. Na kurty chodí totiž hned tři sestry a navíc jsou si docela podobné. Třetí sestra Štajnochova mimochodem také hrála, docela by mě zajímalo, podle čeho se rozhodují, která s kterou budou v turnaji vlastně hrát.

V krátké zprávě o vítězkách ještě dodám, že jedna z nich nastupuje právě letos na vysokou školu, a to na Baťovu univerzitu do Zlína, kde se bude věnovat zkoumání potravin (snad jsem to nespletl). Když jsem namítl, jestli to nebude nuda, odpověděla mi, že určitě ne, že se bude zabývat mikrobiologií a laboratorními výzkumy (taková odpověď se mi líbila). Druhá, mladší sestra, ještě chodí na střední školu, myslím, že studuje ekonomii.

Tolik jsem tedy vyzvěděl, obě se při povídání hezky usmívaly a také mi prodaly opravdu vynikající krkovičku (nevím, jestli mi z protekce nevybraly nějakou pro VIP hosty). Pokud ne, doporučuji návštěvu hluckého koupaliště, můžete si tam prohlédnout výborné lhotské tenistky a ještě k tomu si dát něco dobrého k snědku :)

RB

A další řádky k turnaji mi poslal už osvědčený organizátor ženské čtyřhy Zdeněk Kotačka. Moc mu děkuju!!!V sobotu 11.8.2007 se uskutečnil 3. ročník LADIES CUPu, tenisového turnaje ve čtyřhrách žen. Sešlo se celkem devět dvojic, z toho jedna dvojice přijela z Kunovic a jedna z Uherského Hradiště. Hráčky byly rozlosovány do dvou skupin, ze kterých pak postupovaly dvě nejlepší dvojice do semifinále.

Skupina A:
Táňa Goliášová – Eva Jurásková
Dáša Nemášová – Monika Nemášová
Jitka Štěpánová – Dáša Klabačková
Nika Klabačková – Tereza Zámečníková
Eliška Kadlčková – Lucka Pokorná

Skupina B:
Katka Štajnochová – Klára Štajnochová
Veronika Janásová – Hanka Vaněčková
Soňa Štajnochová – Petra Malušková
Jana Klvačová – Irena Kaštánková


K vidění byl pohledný a vyrovnaný tenis, plný překvapivých výsledků již ve skupinách. Tady jsou některé z nich :
Goliášová, Jurásková – Nemášovi 4:6
Katka a Klára Štajnochová – Klvačová, Kaštánková 2:7
Klabačková, Zámečníková – Štěpánová, Klabačková 6:3


Do semifinále, ve kterém se hrál kvalitní tenis, postoupily tyto páry:
Nemášovi (1. místo sk. A) proti Štajnochovým (2. místo sk. B)
Klvačová, Kaštánková (1. místo sk. B) proti dvojici Goliášová, Jurásková (2. místo sk. A)

Do finále pak postoupily sestry Štajnochovi vítězstvím 6:2 a Goliášová, Jurásková výhrou také 6:2.

V boji o 3. místo se utkaly oba přespolní páry, z nichž byl šťastnější rodinný pár z Kunovic. Nemášovi porazily pár Klvačová, Kaštánková z Uherského Hradiště poměrem 6:4.

Ve finále se pak již potřetí v řadě utkaly Katka s Klárou Štajnochovou proti Táni Goliášové a Evě Juráskové. Předchozí dvě finále vyhrály Táňa s Evou, ale tentokrát byly úspěšnější sestry Štajnochovi, kdy v naprosto vyrovnaném finále vyhráli až v tie breaku.
Štajnochovi – Goliášová, Jurásková 7:6 (7:3)Text: Zdeněk Kotačka

Foto: Staňa Dufka a Zdeněk Kotačka (komentář k fotkám RB, který se omlouvá, že nezná, a tak ani nepíše, křestní jména některých tenistek)