ŽK:Ondrůšek, Smolek,
Hájek, Dominik

Diváci: 200

Lhoťany „popravil“ kapitán Zlechova

Po vyrovnaném prvním poločase se po přestávce střelecky prosadil nejlepší hráč zápasu domácí kapitán Libor Ondrůšek. Nejprve prudkou střelou k tyči zajistil domácím jednogólový náskok a druhý gól přidal po nevídaném sólové akci přes půlku hřiště.

Zlechov zaváhal v prvním domácím zápase, když prohrál s posilněným Slavkovem. Zisk pouhého jednoho bodu ze třech zápasů velel domácím proti nováčkovi soutěže z Ostrožské Lhoty na domácím trávníku bodovat naplno. „Po nešťastném a hlavně netaktickému závěru zápasu v minulém domácím utkání dnes musíme vyhrát,“ plánuje domácí kouč Ivoš Šimčík.

Ale vyhrát chtěla i Lhota, které patřil začátek zápasu. Už po deseti minutách šel míč po ose Kusák, Zalubil, a druhý jmenovaný střílel asi z dvanácti metrů - domácí gólman Jendel mu jeho střelu vytáhl na roh.O minutu později znovu zahrozil Zalubil, tentokrát střílel těsně za hranicí šestnáctky, brankář si ale jeho ranou opět poradil.

Domácí Zlechov zaútočil po dvaceti minutách hry, po rohovém kopu se odrazený míč dostal k Tománkovi a ten pálil těsně nad. O pět minut později se vyznamenal brankář hostů Soukeník, když zlikvidoval Ondrůškovu prudkou ránu z dvaceti metrů, která mířila přesně k tyči. Pěkná fotbalová akce byla k vidění těsně před odchodem do kabin.Po pravé straně se uvolnil zlechovský Machala, mistrovsky nacentroval na Bureše, ale jeho hlavička z výborné gólové pozice minula hostující branku.

Úvod druhé půlky psali scénář zápasu hlavně domácí. Trestný kop za ruku Bachana si na hranici velkého vápna postavil domácí kapitán Ondrůšek, ale jeho technickou střelu brankář Soukeník skvěle vytáhl na roh. Ještě neuběhlo ani pět minut z druhého poločasu a prudká střela zlechovského Kedroně z dvaceti metrů skončila na tyči. Po hodině hry měli domácí další výhodnou standardní situaci. Ovšem Kedroň tentokrát napálil dobře postavenou zeď hostů.

O minutku později už bylo na domácí střídačce veselo. Zlechovský kapitán Ondrůšek, který byl v zápase u všeho podstatného, napřáhl a míč z jeho kopačky skončil s pomocí lehké teče v hostující síti-1:0.

Hosté mohli o dvě minutky později vyrovnat, míč šel po ose Gabril, Kusák, ten nacentroval na Zalubila, který ovšem balón někde u hranice penalty minul.

Prakticky z protiútoku se k balónu ještě na vlastní půlce dostal Ondrůšek a v zářijovém dopoledni proměnil čtyři hráče hostů ve stojící sněhuláky. Po samostatné akci stanovil konečný výsledek zápasu - 2:0.

„Jsem rád že se Libor Ondrůšek po delší střelecké pauze chytil, k první brance mu sice pomohla teč, ale jeho druhý gól a sólo přes celé hřiště byl famózní,“ chválí svého kapitána domácí kouč Ivoš Šimčík. A k samotnému zápasu dodává. „Myslím si že jsme vyhráli zaslouženě, i když naše vítězství bylo vydřené. Zápas byl bojovný, s chybami na obou stranách, my jsme proměnili šance. Jsem rád že obrana nedostala po delší době gól.“

Trenér hostů Josef Dominik tvrdil, že u Lhoty se citelně projevila neúčast tří hráčů základního kádru. „To ale nemůže být žádná výmluva. My jsme měli šance, které jsme mohli proměnit. Druhý poločas jsme zaspali a domácí v podstatě zaslouženě vyhráli. Před brankou jsme hráli nedůrazně, i když se Zalubil dostával do šancí, tak zakončoval špatně. Ale šance na jeden gól měl, to by nás nastartovalo alespoň k remíze,“ řekl zklamaný Dominik.

Text a foto: Stanislav Dufka